Skip Navigation Links
Faaliyetler > Yarışma Sonuçları

Kadına yönelik şiddetin sonlandırılması konusunda tüm Jandarma personeline açık bir yarışma düzenlendi. Yarışma katılım süreci 1 Ağustos 2014 tarihinde başlatıldı. Yarışmanın amacı ise “Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi Projesi”nin ve şiddet konusunda farkındalığı artırmak, şiddet olaylarının Jandarma personelinin gözünden hikaye, fotoğraf ve resim eserlerine dönüştürülerek yansıtılması olarak belirlendi. Yarışmanın şartnamesi Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayımlandı.

Yarışmanın değerlendirmesi ise katılan eserler arasında iki bölümde gerçekleştirildi. 30 Aralık 2014 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen jüri üyeleri resim ve fotoğraf dalları için puanlama yaparak ilk üçe giren isimleri belirlediler. Resimlerden birini de Jüri Özel Ödülü’ne layık gördüler.Fotoğraf Dalında Dereceye Giren Eserler ve Sahipleri:Resim Dalında Dereceye Giren Eserler ve Sahipleri:

Hikaye Dalında Dereceye Giren Eserler ve Sahipleri:

Hikaye dalındaki eserlerin sayısının çok olması nedeniyle, bu değerlendirme yine Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki jüri üyeleri tarafından 5 Ocak 2015 tarihinde başlayarak 10 gün içinde tamamlanmıştır. İlk üçe giren eserler aşağıda sıralanmıştır:

     
Hikayelerin büyük hallerini görüntülemek için lütfen resimlerin üzerine tıklayın.


ziyaretçi
Bu Proje Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilmekte, Jandarma Genel Komutanlığı tarafından Ecorys, Bolt International ve Bilgi Üniversitesi Konsorsiyumu teknik desteği ile yürütülmektedir.
Bu internet sitesinin içeriğinden konsorsiyum üyeleri sorumlu olup, içerik hiçbir şekilde Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.