Skip Navigation LinksAna Sayfa Faaliyetler Farkındalık Seminerleri
Faaliyetler > Farkındalık Seminerleri
Faaliyetler Farkındalık Seminerleri/Çalıştayları

"Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi Projesi" kapsamında seçilen (30) proje ilinde kadına yönelik şiddetin önlenmesi, kadına yönelik aile içi şiddet ile mücadelede rol oynayan faktörler, toplumsal cinsiyet eşitliği kavramı, öne çıkan "doğru sanılan yanlışlar", şiddetin boyutları, yasal gelişmeler, başvuru mekanizmaları, kadına yönelik aile içi şiddet ile mücadelede daha iyi bir koordinasyon ve işbirliği mekanizması sağlanması gibi hedeflerle bilinç oluşturma ve koordinasyon seminerleri/çalıştayları yapıldı.  Projenin anlatılması ve video gösterimlerinin ardından, Türkiye ve dünyada kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda seminer yöneticisi tarafından yapılan sunumun ardından, kadına yönelik ve aile içi şiddet konusu tüm boyutları ile tartışmaya açıldı. Katılımcıların katkılarıyla il genelinde koordinasyon ve işbirliğinin artırılması, konuya ilişkin farkındalığın sağlanması kapsamında alınacak tedbirler tartışıldı.

Farkındalık Seminerlerindeki/Çalıştaylarındaki detaylı bilgiler için aşağıdaki linkleri inceleyebilirsiniz.


YOZGAT
ZONGULDAK
KONYA
MANİSA
İZMİR
RİZE
ŞANLIURFA
MUĞLA
ORDU
SAMSUN
TOKAT
AYDIN
ÇANAKKALE
EDİRNE
TEKİRDAĞ
ADANA
MERSİN
SAKARYA
KAYSERİ
İSTANBUL
DİYARBAKIR
ISPARTA
ANTALYA
ELAZIĞ
MALATYA
BURSA
BALIKESİR
GAZİANTEP
ANKARA
ERZURUM
ziyaretçi
Bu Proje Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilmekte, Jandarma Genel Komutanlığı tarafından Ecorys, Bolt International ve Bilgi Üniversitesi Konsorsiyumu teknik desteği ile yürütülmektedir.
Bu internet sitesinin içeriğinden konsorsiyum üyeleri sorumlu olup, içerik hiçbir şekilde Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.